Přihlásit se
H. Wieniawski, A. Dvořák, G. Bacewicz, R. Schumann, J. S. Bach
Salón Dvořák
Komorní cyklus věnovaný mladým interpretům, kterým Muzeum Antonína Dvořáka nabízí prostor pro koncerty a umělecké realizace v inspirativním prostředí barokního letohrádku Amerika.
Účinkují:
Polsko-slovenská houslistka Miriam Minkova-Rogalska (*2005) studuje u prof. Jindřicha Pazdery na Akademii múzických umění v Praze a u Anny Gutowské na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Úspěšně se účastnila mnoha soutěží včetně Mezinárodní soutěže o cenu Václava Krůčka a Schneiderovy Trnavy. V roce 2021 byla finalistkou televizní soutěže Virtuosos V4+. Je stipendistkou Stipendia Arkadyho Fomina, nadace Stadler-Trier a nadace Slovnaftu Talenty nové Evropy. Jejím sólovým debutem byl koncert se Státním orchestrem v Žilině v roce 2018, po kterém spolupracovala například s Komorním orchestrem Pražské konzervatoře, Budafockým symfonickým orchestrem Dohnányiho a Symfonickým orchestrem Maďarského rozhlasu a televize, a z dirigentů například se Simonem Chalkem, Gáborem Hollerungem a Chuheiem Iwasakim. Účastnila se mistrovských kurzů s Vadimem Repinem, Danutou Głowackou-Pitet, Vadimem Gluzmanem, Ivanem Ženatým a mnoha dalšími.
Kristina Marková Stepasjuková (*1991) vystudovala hru na klavír na Konzervatoři Pardubice u prof. Inny Tolmačové a pražské HAMU ve třídě prof. Ivana Klánského, kterou absolvovala s disertační prací věnovanou výzkumu sólového klavírního díla P. I. Čajkovského. Poté pokračovala ve studiu komorní hudby na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u prof. Avedise Kouyoumdjiana. Je laureátkou mnoha soutěží, například Mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec, Concorso Pianistico Internazionale Roma a Mezinárodní soutěže Johannese Brahmse v Poertschachu. Jako sólistka spolupracovala s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, nebo Orchestrální akademií České filharmonie. Aktivně a dlouhodobě se věnuje komorní hudbě. Účastnila se mezinárodních mistrovských kurzů pod vedením A. Kouyoumjiana, V. Ashkenaziho, I. Klánského a dalších. V současné době působí na oddělení klavírní spolupráce na Pražské konzervatoři a HAMU.
Julie Krejčí (*2004) studuje hru na violoncello na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Tomáše Strašila. Během svého studia obdržela několik ocenění za sólovou hru, například 2. místo na Mahlerově soutěži v Jihlavě, 2. místo ve Vychytilově soutěži v Praze a 3. místo na Talents for Europe. Odmalička se věnuje orchestrální hře a v sezóně 2023/2024 působila jako členka Plzeňské filharmonie. Je také členkou komorního souboru Trio Classic.
Matej Pčolinský (*2004) v současnosti studuje ve třídě prof. Jiřího Fišera na Pražské konzervatoři. V předešlých letech vystoupil s Janáčkovou filharmonií v Ostravě a se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů v Kroměříži. Pravidelně se účastní mistrovských kurzů (Ševčíkova akademie, Letní hudební akademie v Kroměříži, Setkání s hudbou v Soběslavi, Letní houslová akademie V. Hudečka). Je členem Hartig tria, které vystoupí v Muzeu Antonína Dvořáka 19. června 2025.
Vstupné: 100 Kč Vstupenky je možné zakoupit on-line nebo v případě nenaplněné kapacity na místě před začátkem koncertu.