Přihlásit se
Vydejte se s námi na komentované exkurze po pražské přírodě!
Pražská příroda je jedinečná a to nejen co se rozmanitosti druhů a biotopů týče. Domov zde nachází jak běžné tak i ohrožené druhy rostlin a živočichů. Věděli jste, že na území hlavního města se nachází více než 90 zvláště chráněných území?
Pokud vás zajímá, jaké druhy můžete ve městě potkat, jak žijí nebo co způsobuje jejich ohrožení, pak si nenechte ujít komentované exkurze po pražské přírodě, kterými vás provedou odborní pracovníci Přírodovědeckého muzea. Exkurze jsou připraveny na různá témata, v průběhu celého roku. Těšit se tak můžete na zajímavé druhy hmyzu a bezobratlých, ptačí obyvatele Prahy, pestrou floru, tajuplné lišejníky a v neposlední řadě, v České republice hojně oblíbené, houby.
Termíny exkurzí:
Kromě běžných jedlých druhů jsou české lesy plné zajímavých nejedlých nebo dokonce jedovatých druhů. Vyznáte se v nich? Na sobotu 9. listopadu jsme pro vás připravili mykologickou exkurzi do Klánovického lesa, kterou povede mykolog Národního muzea Jan Holec se spolupracovníky. Program není zaměřen na jedlé houby, ale na ukázky zástupců všech skupin velkých hub. Neodejdete sice s plnými koši, za to však budete bohatší o zajímavosti týkající se nalezených druhů hub, jejich rozeznávání, biologie a ekologie. Možná vás překvapí pestrá paleta barev a tvarů ve světě hub.
Hnojník inkoustový (Coprinus atramentarius), foto: Jan Holec, NM Sraz v 10 hod. u budovy vlakové stanice Praha-Klánovice, ukončení exkurze mezi 14–15 hod. Návrat kdykoli odpoledne podle možností každého účastníka, opět od vlakové stanice Praha-Klánovice nebo ze zastávek MHD v okolí. Možnosti dopravy: např. vlakem z Prahy-hl.n. s přestupem v Praze-Libni, nebo autobusem 221 od metra Černý Most do zastávky Nádraží Klánovice-sever. S sebou doporučujeme teplé oblečení do přírody, obuv do terénu, teplé pití a svačinu. Vhodná je lupa, popř. mapa území. Program exkurze je zdarma, není vyžadována registrace předem.
Síťkovec načervenalý (Daedaleopsis confragosa), foto: Jan Holec, NM
Helmovka louhová (Mycena stipata), foto: Jan Holec, NM
Řasnatka hnědá (Peziza badia), foto: Jan Holec, NM
Křehutka vodomilná (Psathyrella piluliformis), foto: Jan Holec, NM